Основні несправності двигуна та їх ознаки

Двигун автомобіля вимагає до себе постійної та пильної уваги. Для автовласників дуже важливо, помічаючи будь-які зміни у його роботі, вчасно звертатися до автомеханіка. Усунення несправностей на ранніх стадіях і своєчасне технічне обслуговування значно знижують ймовірність серйозних поломок і подальші витрати на ремонт двигуна.
Фахівці СТО Мега-Сервіс рекомендують звертати увагу на такі зміни в роботі двигуна, як підвищена витрата масла або палива, зниження компресії, падіння потужності, стукіт у двигуні, нерівномірність холостого ходу та ін.
Якщо ви спостерігаєте підвищену витрату масла, димний випуск, це може свідчити про знос, поломку або залягання поршневих кілець, втрату їх пружності. Також це може свідчити про знос канавок поршневих кілець, пошкодження або знос гільз циліндрів, підсмоктування через зазори між стрижнями клапанів і напрямними втулками масла. Димність випуску може сильно залежати і від проблем із паливною апаратурою.
Спостережуване зниження компресії може бути викликане через серйозне зношування поршневих кілець, гільз циліндрів, нещільного прилягання клапанів до сідл, ослаблення затягування на головках циліндрів гайок кріплення, порушень в клапанному механізмі зазорів та ін.
Якщо в роботі двигуна стали спостерігати помітне падіння потужності, що супроводжується також збільшенням витрати палива, то це може бути ознаками і несправностей у системі живлення, наслідком утворення в камерах згоряння нагару, серйозних відкладень зібраних у впускній системі, забруднень або накипу, що утворилися в системі охолодження. Також причинами може бути погано проведене регулювання газорозподільного механізму, низький рівень компресії в циліндрах, проходження повітря крізь ущільнення впускної системи.
Коли почали помічати стукіт у двигуні, це може бути наслідком заїдання клапанів, поломок клапанних пружин, задираки на поверхні поршнів і гільз, збільшені зазори між носками коромисел і стрижнями клапанів, серйозний знос поршневих пальців, корінних і шатунних підшипників.
Щоб усунути несправності в двигуні, часто буває необхідним видалити нагар, накип, відрегулювати зазори або навіть замінити окремі деталі, терміни служби яких добігають кінця.
Будь-яка з вищезгаданих проблем потребує якнайшвидшого звернення до фахівців.
Часто причиною поломок та ремонту двигуна стає зайва економія власниками і використання ними дешевого неякісного масла, поганого палива, які дуже сильно позначаються на роботі двигуна та зносі його деталей.
Звичайно ж, будь-які роботи варто починати з якісної діагностики та СТО Мега-Сервіс має все необхідне та найсучасніше обладнання для цього. Наші фахівці, які мають величезний досвід і постійно підвищують свою кваліфікацію на тренінгах та навчальних програмах якісно проведуть комплексну діагностику вашого двигуна, виявляючи проблеми і оперативно та якісно виправляючи їх.
Якщо ви стали помічати зміни в роботі двигуна свого авто – не чекайте, звертайтеся до Мега-Сервісу, адже дешевше запобігти поломці, ніж потім витрачатися на дорогий ремонт.

Top