ОСНОВНІ ПРИЧИНИ СТУКУ У ДВИГУНІ

Справний двигун автомобіля працює тихо та рівномірно. Проте, якщо ви почали чути різні сторонні звуки, такі як шум, стукіт, дзвін і т.д., це є вірною ознакою того, що настав час звернутися до механіка. Капітальний ремонт двигуна зазвичай коштує дуже дорого, тому не слід недооцінювати тривожні сигнали. Краще швидко діагностувати причину незвичайних звуків та, визначивши джерело проблеми, оперативно її усунути.

Найчастіші причини, по яким зустрічаються сторонні звуки в двигуні

Якщо вас турбує стукіт двигуна при навантаженні, його причиною може бути пошкодження вкладок колінного валу. Шатунний вкладиш із великим зазором або розбитий може викликати вищий, дзвінкіший стукіт, особливо при більшій кількості обертів.

У випадку, коли двигун видає м’якший стукіт, що чутний у верхній частині двигуна поруч з кришкою клапана, можна запідозрити, що зазори клапанів не відрегульовані належним чином.

Металевий стукіт, який змінюється в залежності від оборотів двигуна, може свідчити про пошкодження втулок. В цьому випадку необхідно оперативно звернутися до механіка, оскільки ігнорування цієї проблеми може призвести до серйозних ушкоджень.

Зношені гідравлічні поршні також можуть бути причиною стукоту, особливо після запуску двигуна. Якщо шум не зникає, рекомендується замінити гідравлічні штовхачі, а також виконати заміну масла та масляного фільтра. Недбале ставлення до цих проблем може призвести до серйозних ушкоджень та витрат на ремонт.

Що ще може викликати сторонні звуки в двигуні?

Крім пошкоджень, пов’язаних із втулками та гідравлічними поршнями, сторонні шуми можуть виникати і в інших частинах двигуна. Рекомендується перевірити стан ланцюга ГРМ, оскільки розтягнутий ланцюг може викликати постійний дзвін у двигуні і вимагати його заміни.

Шум двигуна також може бути пов’язаний із виходом з ладу розподільчого валу, що часто вимагає його заміни, пов’язаної з високими витратами. Проте, у деяких випадках проблема може бути простішою, наприклад, якщо двигун цокає на холодну, варто перевірити рівень масла. Низький тиск в системі мастила або недостатньої уваги до заміни мастила можуть бути небезпечними для автомобіля. Регулярна перевірка рівня масла, використання присадок та своєчасна заміна можуть уникнути цих проблем.

Дуже важливо реагувати на шум двигуна своєчасно і якнайшвидше звертатися до механіків, наприклад, на проспекті Григоренка чи в іншому районі міста.

Наша адреса: Бровари, вул. Москаленка Сергія, 20 (район Торгмаш, недалеко від окружної).

Телефони: +380672508383  +380502508383  +380632508383

Запишітся в онлайн режимі на СТО, просто пройдіть за посиланням https://ms20.com.ua/online/

Top