В останні кілька років статки українців серйозно впали, і ті, хто раніше не сильно переживав з приводу витрат на володіння автомобілем, почали економити власні кошти. Особливо важкий удар наноситься по гаманцю автовласника під час зміни сезонів, коли потрібно замислитись на якій гумі машина проїздить найближчі півроку. І для економії наші співвітчизники все частіше звертають увагу на вживані шини. У зв’язку зі зростанням популярності даного сегменту ми запитали у фахівців MARKET.RIA як правильно підійти до питання вибору б/в шин, і чи варто шкурка вичинки?
Де шукати?
Як сказав колись один відомий британський економіст «Попит народжує пропозицію», тому неважко припустити, що за шинами далеко йти не доведеться. Почати власні пошуки можна з популярних інтернет-форумів або порталів, що спеціалізуються на зв’язку продавця та покупця. Якщо ви не довіряєте сучасним технологіям і хочете «помацати» річ перед покупкою, вам пряма дорога на ринок або авторозборку. При цьому варто чітко усвідомлювати, що головне завдання продавця – це отримання прибутку, а ваша фінансова ситуація та подальша доля проданої гуми його цікавить слабко. Набагато надійніший варіант, звернутися до знайомого, який продає непотрібний комплект шин. Спитати з нього простіше, але знайти такого друга часто непосильне завдання.
Нюанси
Цілком логічно, що нижча ціна б/в шин викликана цілком об’єктивними причинами. І справа тут не лише у частково відкатаному ресурсі. Важливо розуміти, як саме експлуатувалася гума попереднім власником, тому радимо в нього дізнатися. Причину, з якої гума виставлена на продаж; дату виробництва шин (зазначені на боковинах коліс та обов’язково повинні збігатися); обов’язково поцікавтеся історією експлуатації, ремонтами та дефектами, з якими зіткнувся власник. При візуальному огляді гуми особливу увагу варто приділити рівномірності зношування протектора. Також перевірте покришку на наявність пошкоджень та способи усунення старих. Не варто відразу ж кидатися на покришки, що красиво виглядають. Цілком можливо, що перед продажем їхній товарний вигляд покращували за допомогою підфарбовування.