Заміна мастила в двигуні: що потрібно знати кожному?

Однією з ключових умов для тривалої та надійної роботи автомобільного двигуна є правильний рівень та якість мастила. Вірно підібрана та достатня кількість оливи сприяє мінімізації тертя та зношування робочих елементів, підтримує оптимальну температуру і запобігає корозії.

Регулярна заміна мастила є обов’язковим елементом збереження відмінностей роботи двигуна. Хоча більшість виробників рекомендує використовувати конкретний графік для заміни, іноді ситуації можуть вимагати відступлення від цього графіка. Розглянемо, коли і як часто слід проводити заміну мастила, дотримуючись основних принципів догляду за автомобілем.

Як часто міняти оливу у двигуні?

Згідно з рекомендаціями автовиробників, заміна мастила в двигуні відбувається кожні 10-15 тисяч кілометрів або не рідше одного разу на рік, залежно від конкретного бренду автомобіля. Також існують автомобільні моделі, які самостійно визначають періодичність заміни, орієнтуючись на кількість мотогодин та умови експлуатації.

Умови експлуатації мають велике значення. Наприклад, тривала робота двигуна в умовах пробок чи на високих оборотах може призвести до підвищення температури масла та інтенсивнішого його зносу. З іншого боку, короткі міські поїздки можуть утруднити достатнє прогрівання мотора, сприяючи утворенню відкладень.

Часті запуски в мороз, ру

Коли потрібна позачергова заміна

Необхідно провести заміну мастила у випадках, коли виконано ремонтні роботи, пов’язані з втратою оливи або частковим розбиранням двигуна. Також, заміна мастила є обов’язковою при потраплянні в нього інших рідин, таких як вода під час подолання водних перешкод або охолоджуюча рідина у разі пробоїв прокладок.

Помилкове заливання інших технічних рідин у горловину для мастила – це ще одна ситуація, що вимагає негайної заміни. Зокрема, це може трапитися через помилку автовласників або працівників сервісних центрів.

Важливо зазначити, що заміна мастила не має сенсу, якщо воно стало темним, оскільки у процесі експлуатації мастило накопичує бруд, і це є природною ознакою його якості. Якщо мастило залишається світлим протягом перших тисяч кілометрів, це може вказувати на його низьку якість та відсутність ефективних очисних властивостей.

Як перевірити рівень мастила у двигуні?

Перевірка рівня мастила може бути виконана двома методами: на автомобільних станціях технічного обслуговування або самостійно. Зазвичай для цього не потрібно спеціальних інструментів. Достатньо мати рукавички та будь-яку чисту ганчірку або паперовий рушник.

Багато сучасних автомобілів вже обладнані датчиком рівня мастила, який зручно відображає інформацію на панелі приладів. У такому випадку перевірка може бути ще простішою та зручнішою для власників автомобілів.

Процедура перевірки рівня оливи в двигуні зазвичай виглядає наступним чином:

1. Підготовка:

 • Паркування автомобіля на рівній поверхні з вимкненим двигуном.
 • Переведення трансмісії в режим P (паркінг).
 • Якщо автомобіль був у русі, зачекати щонайменше 15 хвилин для охолодження двигуна.

2. Масловимірний щуп:

 • Використання спеціального стрижня, розташованого у трубці прикріпленій до блоку циліндрів.
 • Зовнішній край щупа має пластикову ручку з зображенням маслянки.
 • Є позначки (зазвичай L і H або MIN і MAX), за якими вимірюється рівень мастила.

3. Вимір рівня мастила:

 • Витягнення щупа повністю та протирання його паперовим рушником.
 • Занурення щупа у трубку, натискаючи до упору.
 • Підняття щупа та перевірка рівня мастила на його наконечнику.
 • Якщо олійна плівка перекриває нижню позначку і наближається до максимальної, рівень мастила в нормі.
 • Якщо плівка наближається до мінімальної позначки, потрібно долити оливи.
 • У випадку, коли рівень сильно нижчий за мінімальну позначку, потрібно відмовитися від руху.

Цей процес може бути виконаний без необхідності використання спеціальних інструментів, лише з використанням щупа, рушника та основних елементів автомобільної підготовки.

Наша адреса: Бровари, вул. Москаленка Сергія 20 (район Торгмаш, недалеко від окружної).

Телефони: +380672508383  +380502508383  +380632508383

Запишітся в онлайн режимі на СТО, просто пройдіть за посиланням https://ms20.com.ua/online/

Top